Nihat Hatipoğlu’nun Eşi ve Çocukları

Nihat Hatipoğlu’nun Eşi ve Çocukları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu, 5 yıldan bu yana televizyonların en çok seyredilen hocası. Her sabah 07.45’te Star TV’de canlı yayına çıkıyor ve dini soruları cevaplıyor. Ama evi, çoluğu çocuğu Ankara’da.

Nihat Hatipoğlu’nun Kaç Çocuğu var!

Hiçbirimiz temsil ettiğimiz makamın adamı değiliz.

Nihat Hatipoğlu, 5 yıldan bu yana televizyonların en çok seyredilen hocası. Her sabah 07.45’te Star TV’de canlı yayına çıkıyor ve dini soruları cevaplıyor. Ama evi, çoluğu çocuğu Ankara’da.

Buna rağmen başkentteki yaşamını İstanbul’a taşımamış. Haftanın 2-3 üç günü Sultanahmet’teki bir otelde konaklıyor, diğer günler Ankara’ya uçuyor. Hatipoğlu ile Ankara-İstanbul trafiğinde geçen günlerini ve hakkında çıkan parasal spekülasyonları konuştuk.

Ankara-İstanbul arasında geçen hayatınızın trafiğini nasıl ayarlıyorsunuz?

Beş yıldır böyle bir trafiğimiz var. Eskiden haftada bir gece gelirdim İstanbul’a. Dosta Doğru programımız vardı, programı yapar, akşam otelde kalır, dönerdim sonra.

Yine Golden Horn’da mı kalıyordunuz?

Yok, farklı otellerde kalmıştım. İlk yıllarda bir evde kaldım, sonra otellere yerleştim. Ama iki yıldır program 07.45’te başlıyor. Ankara’dan ilk uçak dört buçukta. Yetişmek için çok erken kalkmanız gerekiyor. O saatte kalkmak için de uyumamanız gerekir. Bazı haftalar her gün gidip geliyorum, bazen burada kalıyorum. Genelde 2-3 gece.

Aileniz bu hayatınıza alıştı mı?

Hanım olsun, çocuklar olsun memnun değiller tabii. Bir oğlum İstanbul’da okuyor, onun için iyi. Beni görüyor ama diğerleri Ankara’da. En küçük oğlum 13 yaşlarında. Bir gün bir haftalık yolculuktan sonra eve gittim, kapıda beni görünce ‘Anne, kapıda bir amca var.’ dedi. Şaka yapıyor ama bu tür sitemler oluyor.

Onlara nasıl vakit ayırıyorsunuz?

Ben biraz evcimen bir adamım. Keyfi olarak hiçbir yere gitmem. Bir lokantaya bile. Gidersem, eşimi ve çocuklarımı alırım yanıma. Evi de seviyorum. Çünkü ev kitaplarımın yeri.

Eşiniz ne gibi tepkilerle karşılaşıyor acaba?

Hanıma hep soruyorlarmış, ‘Hoca hep sana dini anlatıyor mu?’ diye. Hanım da, ‘Yok, size anlatırken duyuyorum.’ diye cevap veriyormuş.

Evde hiç konuşmaz mısınız?

Tabii ki oturup dinî meseleleri uzun uzun anlatmıyorum. Ama yeni kavuştuğum özel bir bilgi olursa, o zaman paylaşıyorum.

Ünlü bir hoca olmak hayatınızı nasıl değiştirdi?

Hiçbirimiz halkın gördüğü kadar mükemmel değiliz. Hiçbirimiz halkın ümit ettiği kadar belki takvalı değiliz. Sonuçta insanız. Hiçbirimiz dört dörtlük değiliz ve hiçbirimiz bugün temsil ettiğimiz makamın adamı değiliz.

Bir itiraf mı bu söyledikleriniz?

Hayır, şunu anlatmaya çalışıyorum: Bizim bugün doldurduğumuz yer, dün Hasan-i Basri’lerin, İmamı Rabbani’lerin, İmamı Şafii’lerin, İmamı Azam’ların yaptığı iştir. Ama biz onlarla teraziye giremeyiz. Onların yanında çok hafif kalırız. Tanınmış olmak benim tevazumu azaltmadı elhamdülillah. Mahviyet duygumu, günah korkumu, kendimi insanlardan küçük görme duygumu azaltmadı inşallah.

Bir hocanın hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olmasının dinde nasıl bir anlamı var?

Ben bu gücü hiçbir zaman siyasi bir meta, bir cemaatleşme süreci veya bu kitlenin başına geçmek için kullanmadım. Kullanmayı da düşünmedim. Ben bir İslami tebliğciyim. İşim dinimizi anlatmak, insanların kalplerini İslam’a ısındırmaktır. Sonra herkese yolunuz açık olsun derim.

Bu kadar hayran kitlesi ve ilgi egonuzu, ruhunuzu okşamıyor mu?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Bu yazıyı paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir