Türkiye de Doğrudan Satış Derneğine Üye Olan Firmalar

Türkiye’deki doğrudan satış firmaları

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Türkiye’de doğrudan satış sistemi ile çalışan onlarca firma var. Bu firmalardan bazıları daha köklü yapısı ile tutarlı, güven veren profosyonel firmalardır. Türkiye Doğrudan Satış Derneğine Üye olan 9 tane firma var.  Bir çoğunun isimlerini biliyorsunuz muhtemelen. İçlerinde biri farklı çünkü O yerli sermaye ile kurulan Bir Türk Şirketidir.

Doğrudan satış ve network marketing sistemlerle çalışan firmalar çalışma şekli;

Doğrudan satış size ürün ve hizmetleri birebir iletişimle alma imkanı sunar. Bu yönüyle, doğrudan satış, alışverişin güvenli ve samimi bir yoludur.

Doğrudan satış yöntemi size bir girişimci olarak esnek çalışma ortamında potansiyelinizi ortaya çıkarma, ek gelir kazanma fırsatı sağlar.
DOĞRUDAN SATIŞ DERNEĞI (DSD)
Doğrudan Satış, bir satıcının anlatması ve/veya göstererek tanıtması aracılığıyla bir tüketim malının veya hizmetinin tüketiciye evinde, bir tanıdığının evinde, iş yerinde veya dükkan olmayan bir başka yerde direkt olarak pazarlanmasıdır.

Tüm Dünyada milyonlarca tüketici için pratik bir satın alma yöntemi olarak kendini ispatlamış olan doğrudan satış yöntemi, bir yandan satıcıya güvenli bir iş imkanı sunarken, tüketiciye de kaliteli, pratik ve kişiye özel bir hizmet sunmaktadır. Doğrudan Satış yönteminde tüketici, pek çok ihtiyacını dilediği zaman, dilediği yerde, ürün ve hizmetin her türlü özelliği birebir kendisine anlatılarak teslim alabilir. Kolaylık, güvence, zamandan tasarruf ve kişiye özel hizmet doğrudan satış yönteminin tercih edilme nedenlerindendir. Bugün, 77 ülkede yaklaşık 40 milyon doğrudan satıcı bulunmaktadır.

Türkiye’de doğrudan satış derneği Ağustos 1994’te kurulmuştur. Dernek tüzüğünde de belirtildiği gibi derneğin başlıca amaçları şunlardır.

• Tüketicilere mal ve hizmet pazarlama yöntemi olarak doğrudan satışı geliştirmek
• Sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve bunları korumak
• Toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmak
Doğrudan Satış Derneği (DSD), kısa sürede aktif ve yararlı bir kuruluş haline gelmiştir. DSD, tüketici haklarını gözetmeye ve aynı zamanda doğrudan satış işi ile uğraşan bağımsız satıcılara destek vermeye yönelik bir çok prensip ve standardı ortaya koymuştur. Tüm DSD üyeleri, bu prensip ve standartlara tam bağlılık gösterirler.

Türkiye’de Doğrudan Satış Derneği’ne üye olmayan bir çok firmada aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.  Derneğe üye olan Yabancı firmalar Türkiye Doğrudan Satış derneğinin yanı sıra Dünya Doğrudan Satış Federasyonunun da aktif bir üyesi olarak derneğin kurallarıyla tam bir uyum içinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

[new_royalslider id=”18″]

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Oriflame Üyelik Kayıt Avantajları Kendi ürünlerinizi %30 indirimli alırsınız Şatış yapınca %30 Kâr elde edersiniz Lider gelişim bonusu’ndan toplam 1.950 TL kazanabilirsiniz. Kendi ekibinizi kurarak %3’ten %21’e kadar ek performans primi alırsınız Direktör Ünvanı ile 1,000$ para ödülü ve çok daha fazlası…  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir