İnsanın doğası itibariyle, ister çalışın ister çalışmayın, standartlarınızı yükselmek için hep daha iyi şartlara ulaşma gayreti ile para kazanmak isteriz.Erkekler yada kadınlar, günümüz koşullarında daha iyi yaşıyabilmek için çalışmak zorundalar, işte bayanlar için evden para kazanabilecekleri iş fikirleri:
1-Giysi işleme: Parlak pullar, boncuklar, ilgi çekici püsküller ile tişörtleri, sweatshirtleri, kotları işleyebilirsiniz. Giysileri imalatçıdan toptan alıp maliyeti düşürür, dikkat çeken işlemeler ve özgün tasarımlarla yüksek kar ederek satabilirsiniz.

Örneğin toptan alınan tişörtlerin tanesi 2-3 TL belkide daha düşük olacaktır. Sizin bunları el emeğiyle işlediğinizi düşünürsek, ki el emeği her zaman satar satış fiyatı 15-20 TL civarında olacaktır. Bu sistem çantalara, fincanlara,mutfak önlüklerine ve yastıklara uygulanabilir. Emekliler ve ev hanımları için zevkli ve karlı bir iş fırsatı olabilr.
2-Broş yapımı: Sert plastiklere ısı tabancaları ile eritme yöntemini uygulayarak hoş tasarımlar elde edebilirsiniz.Ya da farklı kumaşlar ve deriler kullanarak gece elbiselerine, çantalara, ayakkabılara çiçekler, kurdeleler yapabilirsiniz.
3-Çiçek bakım servisi: İnsanlar tatile çıkarken veya evden uzak kaldıklarında çiçeklerini ne yapacaklarını kara kara düşünürler. Komşuları varsa onlara verirler. Fakat komşuları çiçekler konusunda bilgili değilse veya çiçeklerine bakabilecek birileri yoksa?Siz çiçek bakımı konusunda bilgili isenizz ve çiçekleri seviyorsanız böyle bir hizmeti, çiçek sahibi insanlara verebilirsiniz. Ev hanımlarının zevkle yapabilecekleri işlerden biri.
4-Kaktüs yetiştiriciliği: Kaktüs çok fazla su ve bakım istemeyen bir bitki.Çiçekli kaktüsler maddi değeri yüksek bitkiler ve yüzlerce çeşidi bulunmakta.Son araştırmalara göre radyasyonu emdiği söyleniyor ve bu yüzden özellikle radyasyon saçan elektronik aletleri (bilgisayar gibi) kullananlar çok ilgi gösteriyor.
5-Çocuk kostümleri dikmek: Çizgi film kahramanlarının kostümlerini çocuklar için dikebilirsiniz.Tek yapmanız gereken uygun kumaşları bulmak ve dikmek.Kostümlerin fiyatları 50 TL?den başlayıp 150 TL?ye kadar çıkabiliyor. Superman,Örümcek Adam, Batman, Korsan, Kovboy ve birçok değişik kostüm dikebilirsiniz. Dikiş becerisi olan ev hanımları ve çalışan kadınlar için güzel bir iş fikri.