Herhangi bir ürünü yurtdışına nasıl satarız?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herhangi bir ürünü yurtdışına nasıl satar ve nasıl ihracatçı olursunuz?
İhracat
İhracat
Atölyenizde ürettiğiniz pantolonu, tesisinizde ürettiğiniz makineyi, tarlanızdaki ürünü, el işçiliğinizle yaptığınız mobilyayı yurtdışına satma ve para kazanma şansınız yükseliyor. Ayrıca piyasa araştırması yaparak ithalatçı ve ihracatçıyı buluşturmak, yani aracı olarak para kazanmak da mümkün. Neden mi?

Çünkü son yıllardaki veriler Türkiye?nin dış ticaret hacminin hızla arttığını gösteriyor. Rakamlar da bunu kanıtlar nitelikte: 2005?te yaklaşık 190 milyar dolar olan dış ticaret hacmi 2010?da yaklaşık 280 milyar dolar olarak açıklandı. Bu gelişmeden yola çıkarak, ihracat yapan ve yapmak isteyenlere yönelik, şimdiye dek hazırlanmış en kapsamlı rehber yazıldı: İhracat: Anlamak ve Yönetmek İçin Bilmeniz Gereken Her Şey.

Türkiye?nin otuzdan fazla ilinde Dış Ticaret Müsteşarlığı?nın düzenlediği seminerlere konuşmacı olarak katılıp çeşitli üniversitelerde dersler veren uzmanlarca hazırlanan kitabın en büyük özelliği, ihracatın tüm süreçlerini gerçek örnek vakalarla anlatması. 15 yıllık iş tecrübeleri, son 5 yılda verdikleri seminerler ve derslerde en sık karşılaştıkları soruları masaya yatıran iki uzman, gelişen dış ticaretin kazanımlarına kapısını açmak isteyen herkesi azımsanmayacak bilgilerle donatıyor.

Bu kitapta bulacağınız ana konu başlıklarıysa şöyle:
? İhracatın Tanımı ve Çeşitleri,
? Uluslararası Teslim Şekilleri
? Uluslararası Ödeme Şekilleri
? İhracat Pazar Araştırması
? İhracatta Fiyatlandırma
? Uluslararası Sözleşmeler
? İhracatta Kullanılan Belgeler
? İhracatta Uygulanan Gümrük İşlemleri
? İhracatta Fuar Yönetimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Oriflame Üyelik Kayıt Avantajları Kendi ürünlerinizi %30 indirimli alırsınız Şatış yapınca %30 Kâr elde edersiniz Lider gelişim bonusu’ndan toplam 1.950 TL kazanabilirsiniz. Kendi ekibinizi kurarak %3’ten %21’e kadar ek performans primi alırsınız Direktör Ünvanı ile 1,000$ para ödülü ve çok daha fazlası…  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir