kadınların kulübü kadınlar kulubü

Adapazarı’nda kadınlar kahvehanesi

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Merhaba Sevgili ziyaretçilerimiz, “kadınlar kahvesi” değerli bir dostumuz eşinin kadınlar kahvehanesi açacağını söyledi aslında bu fikir beim hiç aklıma gelmemişti girişimci kadınlar önceden keşfetmiş işi… Ev hanımlarına yönelik bir çalışma gibi gözüküyor kazanç yönünden düşünürseniz bir çok iş fikri çıkabilir diye düşünüyorum. Kadınların günlerini evlerede yapmaları yerine burası yani kadınlar kahvesi gerçekten güzel olur. Hem orada kadınlar çalışır hemde yine kadınlar isterlerse iş yapar, eğlenir satış yapar istediğiniz kadar fikir üretebilirsiniz. alın size güzelbir iş fikri değil mi? Siz yeterki isteyin…

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, sadece bayanların girebildiği bir kahvehane açıldı.

Yurt genelinde kadınlara yapılan şiddet olaylarının yaşandığı günümüzde Serpil Taşkın isimli müteşebbis kadının Adapazarı ilçesi Çark caddesinde açtığı Kadınlar Kahvesi, büyük ilgi çekti. Sadece bayanların girebildiği kahvehanede çeşitli sağlıkla ilgili seminerler ve psikolojik terapi programları da düzenleniyor.

Kadınlar Kahvesi İşletme Müdürü Serpil Taşkın, daha önce esnaflık yaptığını belirterek şöyle konuştu: “Arkadaşlarla dertleşeceğimiz kafeler çok az. Erkekli ortamlarda rahat konuşamıyorsunuz. Bu sıkıntıyı ben de çektiğim için bayanlara yönelik böyle bir yer açmayı düşündüm. Artık kadınların da kahvesi var, Sakaryalı bayanların ilgisi güzel. Hiçbir olumsuz bir şey duymadım şu ana kadar. Çalışan bayanlar da geliyor ev hanımları da.” Ev hanımlarıyla burada gün yaptıklarını anlatan Taşkın, şunları söyledi:

“Aktiviteler düzenliyoruz İl Sağlık Müdürlüğü ile. Psikolog geliyor. Doktorlar burada sağlıkla ilgili seminer veriyor. Kadınla ilgili şiddet, kanser ve aile içi iletişimle ilgili değişik konularda seminerler yapıyoruz. Bayanlar aktivitelerden memnun, hem bilgileniyorlar hem boş vakitlerini geçiriyorlar. Hem de burada oturup dertleşiyoruz.”

Kadınlar Kahvesi’nin müdavimlerinden Canan Akkova ise, çok güzel ve çok sıcak bir ortam oluştuğunu belirterek “Ev ortamını yansıtan bir yer. Çalışanları ve sahibiyle birlikte inanılmaz sıcak bir ortam. Bütün arkadaşlarımızla birlikte buraya geliyoruz. Burada toplantılar yapıyoruz. Bir kere geldik vazgeçemedik. Sadece kadınların bulunduğu bir ortam için eşimin olumsuz bir tepkisi yok. Çok rahat girip çıktığımız bir yer burası” dedi.

Filiz Kavaklıoğlu da, burasının bayanlara yönelik olmasından dolayı rahat olduklarını belirterek şunları söyledi: “Burada arkadaşlarımızla birlikte toplanarak sohbet edebiliyoruz. Toplantılar düzenliyoruz. Adapazarı’nda böyle bir yerin açılmış olması, bizim için çok güzel oldu.”

Satranç oynama ve kitap okuma imkanlarının verildiği kahvehanede ayrıca mutfak da var. Mutfakta yapılan birbirinden çeşitli lezzetler ve hamur işleri bayanların beğenisini kazandı.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Oriflame Üyelik Kayıt Avantajları Kendi ürünlerinizi %30 indirimli alırsınız Şatış yapınca %30 Kâr elde edersiniz Lider gelişim bonusu’ndan toplam 1.950 TL kazanabilirsiniz. Kendi ekibinizi kurarak %3’ten %21’e kadar ek performans primi alırsınız Direktör Ünvanı ile 1,000$ para ödülü ve çok daha fazlası…  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir